Техсировина для ВТП з сосни на майданчику УЕБ

У 2020 році лісопромислові компанії нарешті мають можливість закуповувати технічну сировину для дорожньо-транспортних пригод безпосередньо у виробників, не вдаючись до корупційних схем та домовляючись із «своїми» людьми. Минули часи, коли продаж лісозаготівель реєструвався лише за прямими контрактами.

Тісна співпраця між Міністерством енергетики та охорони навколишнього середовища, Національним управлінням лісових ресурсів та національною компанією Prozorro.Sales зробила ці зміни можливими. Результатом спільних зусиль стало прийняття Постанови, згідно з якою лісогосподарське підприємство має продати не менше 20% щомісячного врожаю на спеціальній електронній платформі.

На перший погляд, на виробництво деревини припадає невелика частка ВВП країни. Однак лісозаготівельні компанії щороку сплачують до державного бюджету понад 3 мільярди українських гривень. Різні форми податків і зборів. Це стосується лише лісів, особливо сировини технології VTP, яка легально продається. У той же час значна частина ринку (до 20%) все ще перебуває в тіні. Вся деревина продається публічно відповідно до чітких і зрозумілих процедур, уникаючи багатьох проблем, з якими стикаються потенційні покупці до отримання сировини технології VTP із сосни, дуба, бука, берези та інших дерев.

Де купити техсировину

Окрім найпопулярніших видів необробленої деревини на певних виробничих ділянках, існує також великий попит на сировину для внутрішніх технічних потреб. Балка є проміжним вибором між тріскою та дровами. Відповідно до ДСТУ, технічна сировина ГОСТ повинна відповідати певним конкретним параметрам і характеристикам:

  • Розмір (питомий діаметр, довжина);
  • Фізичні (є зруйновані, згорілі або гнилі частини);
  • Механічні (вузол, кривизна);
  • Екологічний (залежно від умов навколишнього середовища в зоні заготовки);
  • Рівень радіаційного або хімічного забруднення.

Безпосередньо звертаючись до лісового господарства, покупці стикаються з багатьма труднощами: потрібну їм продукцію можна продати за завищеними цінами, але щоб знизити її, вони вимагають «спасибі». Іншим спірним питанням є те, що навіть якщо підписані відповідні контракти, деревообробні компанії не можуть гарантувати своєчасне постачання технічної сировини для ВТП із сосни, ялини або дуба відповідної якості.

Індустрія продажів УЕБ може захистити покупців від неетичних чиновників, а гроші, раніше використовувані для підкупу, тепер можуть регулярно поповнювати наш національний бюджет. Як результат, менш ніж за рік було проведено більше 900 публічних аукціонів на спеціальних онлайн-платформах, і зареєстровано майже 500 учасників. Загальний прибуток від продажу необробленої деревини (включаючи технічну сировину, яка використовується в дорожньо-транспортних пригодах) перевищив 280 мільйонів українських гривень. Клієнти на сайті Української енергетичної біржі заплатили понад 9 мільйонів гривень.

Переходь за посиланням та дізнавайся докладніше: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tehsirovina-dlya-vtp-z-sosni-kupiti-na-onlajn-majdanchiku-tb-ue/