Оформлення та надсилання заявки на участь в тендері

Робота з заявкою, яка буде надсилатися на розгляд – це один з ключових етапів участі в тендерних закупівлях. Згідно з статистичними даними, близько 80% заявок на участь в державних тендерах отримують відмову. Що стосується самих компаній, які роблять такі пропозиції, вони можуть на всі 100% відповідати вимогам тендера, але не зовсім правильно оформити заявку. Відповідно, такі пропозиції відхиляються.

Це одна з причин, чому фірми можуть звертатися за допомогою до кваліфікованих юристів. Вони добре розуміються в тому, як правильно оформляти такі пропозиції та що робити для того, щоб не отримати відмову.

З чого краще розпочинати

Підготовка пропозиції – це дуже важливо, але все ж таки даний етап не є першим. Перед тим, як готувати свою заявку, потрібно знайти електронний майданчик, на якому ви і будете шукати оголошення про проведення тендера.

Скористувавшись інформацією з сайту ProZorro, ви дізнаєтесь про те, що всього працює близько 10-ти сервісів, які мають акредитацію. Відповідно, саме серед них потрібно обирати один майданчик. Хороший приклад такого сервісу – це Українська універсальна біржа.

  • Перший етап – пошук оголошення та аналітика вимог. Говорячи більш детально, вам потрібно знайти цікавий тендер, після чого ознайомитися з вимогами, які потрібно виконати для того, щоб отримати дозвіл на участь. Особлива увага приділяється документації;
  • Уточнення – в форматі тендерів присутня можливість ставити замовнику питання. Робити це можна не менш ніж за 10 днів до закінчення часу на прийом всіх пропозицій. Сам же організатор повинен відповідати на ці питання протягом 3 днів;
  • Можливі зміни в умовах – це ще одне явище, з яким іноді доводиться зіштовхнутися. Коли замовник корегує умови, всі учасники отримують про це відповідне повідомлення й мають ще 7 днів для того, щоб виправити заявку з врахуванням нових критеріїв. Як варіант, на цьому етапі ви можете відмовитися від участі в тендері.

Самі торги зможуть розпочатися в тому випадку. якщо знайшлася хоч б мінімальна кількість учасників. В допорогових торгах це показник рівний 1-й фірмі, в надпорогових 2-м.

Якщо вас цікавить інформація про оцінку пропозицій. Сам формат аукціону, укладання договору та інші моменти, ви можете знайти все це за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/pravila-provedennya-tendera-v-ukraini-scho-potribno-znaty. Все це є в вільному доступі, тому проблем з цим у вас виникати не повинно.