Ринок землі в Україні та онлайн аукціони

Земля в Україні – це найцінніший її ресурс, який є обмеженим та невідновним. Вона може знаходитися в приватній чи державній власності. На даний час на онлайн аукціонах, що проводяться відкрито в системі Прозорро.Продажі, можна придбати земельні ділянки для таких цілей:

  1. громадської чи житлової забудови;
  2. індивідуального садівництва;
  3. будівництва гаражів;
  4. ведення господарства.

Але з липня 2021 року відкриється ще один ринок землі, відповідно до якого доступною для придбання буде земля сільськогосподарського призначення, якої володіє держава та українські громадяни (таких налічується близько 6 мільйонів). Дізнатися більше при ринок землі можна на сайті https://uub.in.ua/post/EkonomkarinkuzemlprodazhslygospdlyanoknaProzorroProdazh. Це сайт Української універсальної біржі, що є авторизованим в системі Прозорро електронним торгівельним майданчиком. Тут продається усе: від канцелярського приладдя до човнів та літаків.

Як продається земля в Україні через онлайн торги

Для того щоб стати власником земельної ділянки, потенційному покупцеві потрібно пройти декілька етапів. По-перше, він повинен знайти зручний авторизований майданчик, де йому потрібно буде зареєструватися. По-друге, після простої процедури створення особового кабінету через нього можна буде розпочати пошук цікавих лотів.

Знайти потрібне майно можна за допомогою пошукового фільтру, в який треба буде ввести необхідні параметри. Але якщо з пошуком потрібної земельної ділянки виникнуть труднощі, то на сайті торгівельного майданчику є можливість скористатися кваліфікованою допомогою менеджерів. Вони оперативно знайдуть потрібний лот, що задовольнить пошукові параметри.

Після того, як потрібне майно буде знайдене, потенційний покупець може ознайомитися з його детальним описом. Тут особливу увагу треба звернути на такі ознаки: початкову вартість, крок аукціону, розмір гарантійного внеску та час початку торгів. Якщо потенційного покупця усе влаштовує, то він може стати учасником аукціону. Для цього йому потрібно сплатити гарантійний внесок та подати заявку на участь. Далі треба дочекатися початку торгів та прийняти участь в змаганні за право купити цей лот. Переможе в аукціоні той, чия ставка виявиться найбільшою.

Таким чином, продаж землі в Україні здійснюється по тій же схемі, по якій продається державне та комунальне майно через відкриті онлайн торги.