Алгоритм проведення переговорної процедури в ПроЗорро

Державні організації й компанії, які цілком або ж частково залежать від бюджетного фінансування, зобов’язанні проводити всі закупівлі в форматі тендеру. Важливо зазначити, що всі закупівлі повинні проводитися згідно затвердженого річного плану в якому прописуються всі товари, послуги або ж роботи, які планується отримати протягом поточного року.

Важливо, щоб самі державні закупівлі проходили на одному з акредитованих електронних майданчиків. До таких можна віднести сайт Української енергетичної біржі або ж інші сервіси, які пройшли авторизацію в ПроЗорро.

Щоб ознайомитися з тим, як саме виглядають такі лоти, ви можете перейти сюди https://www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator й переглянути список доступних оголошень самостійно.

Проведення переговорної процедури

Користувачі, в яких вже є певний досвід роботи з електронними майданчиками, прекрасно розуміють, що в окремих ситуаціях в учасників є змога скористатися винятком і провести переговорну процедуру.

Якщо говорити простими словами – це прямі перемовини між учасником й організатором. Такий формат не потребує публікації тендерної документації та надання пропозицій від кількох учасників, як це буває при звичайних торгах.

На сьогодні, переговорна процедура, направлена на проведення закупівлі товарів та послуг проходить приблизно за наступним сценарієм:

  • Отримання протоколу від тендерного комітету – в ньому повинно бути прописане рішення про те, що комітет дозволив проведення виняткової процедури замість звичайних тендерних закупівель. Важливо, щоб в протоколі була вказана причина такого рішення та підтвердження того, що для проведення такої процедури справді є реальні підстави. В протоколі також вказується інформація про те, які документи повинні подаватися учасником, яким критеріям він повинен відповідати та які питання повинні обговорюватися в процесі проведення переговорів;
  • Проведення переговорів – це основний етап, коли учасник та замовник отримують можливість обговорити всі основні аспекти співпраці. Після цього, готується відповідний протокол, в якому прописується кожен етап, через які проходять обидві сторони в процесі перемовин;
  • Затвердження протоколу про укладання договору – це етап. Коли учасник та замовник вирішують про те, що вони готові приступити до підписання відповідного договору. Важливо, щоб сам протокол був вчасно опублікований на електронному майданчику;
  • Оформлення домовленостей – сам договір між сторонами може бути підписаний лише через 10 днів з того моменту, як була оприлюднена інформація про намір підписання домовленостей. На саму процедуру дається 48 годин, протягом яких потрібно вирішити всі питання;
  • Виконання умов договору – варто зазначити, що цей етап не перешкоджає сторонам вносити певні корективи до підписаної угоди, якщо в цьому є необхідність. На цьому етапі також рекомендується вести протокол, в якому повинні бути прописані всі кроки, через які проходить як учасник так і замовник;
  • Публікація звіту про виконання умов договору – це вже останній крок, коли оприлюднюється кінцевий документ, з якого можна дізнатися про те, як саме пройшли перемовини, на яких умовах надавались послуги й так далі.

На сьогодні, переговорна процедура виглядає приблизно так, але в залежності від того, про які самі закупівлі йде мова та хто є організатором процедури, послідовність дій може трішки відрізнятись.

Переваги проведення допорогових закупівель в ПроЗорро

Одна з найбільш популярних процедур, яка регулярно проводиться на всіх електронних майданчиках – це тендерні державні закупівлі.

Вони можуть бути допороговими і надпороговими й в залежності від суми закупівлі обирається один з варіантів.

Говорячи саме про допорогові державні закупівлі, можна загострити увагу на декілька переваг такого формату для організатора торгів:

  • Легальність – це єдиний варіант, який дозволяє закупити продукцію або ж отримати певні послуги на прозорій основі, не порушуючи чинного законодавства;
  • Контроль – на відміну від надпорогової процедури, такі тендери є значно менш контрольованими;
  • Умови – підготовка допорогового тендеру є більш простою процедурою. Перелік документів, які потрібно підготувати для публікації оголошення є значно меншим;
  • Податки – враховуючи той момент, що допорогові закупівлі розраховані на невеликі об’єми закупівель, замовникам вдається обійтись без зайвих витрат на податки.

Спрощена система допорогових закупівель досить часто призводить до того, що організатори намагаються розділяти свої лоти на декілька частин, що є серйозним порушенням і карається накладанням відповідних санкцій. 

Всі ці моменти знаходяться під чітким контролем і система ПроЗорро не дозволяє порушувати умови чинного українського законодавства.